Polygiene Teknolojisi


Nasıl Çalışır ?

Ter, her tür fiziksel etkinliğin doğal bir sonucudur. Ortalama insan vücudundaki 2,6 milyona yakın ter bezinin soğutma ve ısı dağıtma işlevleri, iş yapmamıza yardımcı olur ve rahat kalmamızı sağlar. Ter doğal ve kokusuzdur ancak tekstillerle karıştığında oluşan nemli ve sıcak ortam, koku yapan bakterilerin çoğalıp büyümesi için idealdir. %90’ımızda öz güven eksikliğine yol açan ve %30’umuzun giysileri eskimeden atmasına neden olan, bakterilerin yaydığı bu kötü kokudur.

Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında kalıcı olarak önler!

Poly_2_Sport_How-it-works_Running_400

PİS KOKUDAN KOKUSUZA

Poly_Bacteria_Technology_Crop

Bakteriler

Fiziksel aktiviteyle ilişkilendirdiğimiz kötü kokuların sorumlusu ter değil, tekstilde ve terli ortamlarda üreyen bakterilerdir.

Poly_Sweat_Tehnology_Crop

Ter

Ter kendi başına koku yapmaz ancak giysinizde üreyen bakteriler yapabilir. 2 milyondan fazla ter beziyle terlemenizi durduramazsınız ancak koku oluşmasını önleyebilirsiniz.

Poly_Silver_Technology_Crop

Gümüş Klorür

Gümüş tuzu (gümüş klorür), doğanın bakteri üremesini önleme yoludur ve toprakta ve suda yaygın şekilde bulunur. Polygiene’de kullanılan gümüş klorür, geri dönüştürülmüş gümüşten gelir.

Poly_Skin_Technology_Crop

Cilt

 Polygiene uygulaması, kapsamlı cilt hassasiyeti testlerine tabi tutulmuştur ve cildinizde üreyen doğal bakterilerin hiçbirini etkilemez.
Poly_How-it-works_Illustration_150604_570x358

Polygiene Koku Kontrol Teknolojisi

Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında kalıcı olarak önler. Polygiene, bakteri ve mantar üremesini güvenli bir şekilde önlemek için antimikrobiyal özellikleri olan ve suda ve toprakta doğal olarak bulunan düşük yoğunlukta gümüş tuzu (gümüş klorür) kullanır.

Kalıcı uygulama, tekstil üretiminin son aşamalarında gerçekleştirilir ve saha ve laboratuvar testleri, bir giysinin normal ömrünün ötesinde yüksek seviyede koku kontrolü sağlandığını göstermiştir. Bu teknoloji kumaşa bağlandığı ve kalıcı bir şekilde içine işlediği için kullanım ömrü boyunca koku kontrolü elde edilmektedir.

Polygiene gümüş tuzu teknolojisi yalnızca tekstilin kendisinde aktiftir ve sağlık sektöründe geçmişi bulunan Polygiene, cildin doğal bakteri florasına hiçbir etkisi olmamasını sağlamak için uzmanlığını kullanmış ve testler gerçekleştirmiştir. Polygiene, nano gümüş değildir.

Vücudun Ter Bölgeleri

Ter, her tür fiziksel etkinliğin doğal bir sonucudur. Ortalama insan vücudundaki 2,6 milyona yakın ter bezinin (%20’si ayaklarınızdadır) soğutma ve ısı dağıtma işlevleri, iş yapmamıza yardımcı olur ve rahat kalmamızı sağlar.

Ter doğal ve kokusuzdur ancak tekstillerle karıştığında oluşan nemli ve sıcak ortam ile besin, koku yapan bakterilerin çoğalıp büyümesi için idealdir. Bakteriler terdeki proteinleri ve yağ asitlerini parçaladığında kötü koku açığa çıkar.

Ter üretimi aktivite düzeyinize, iklime, cinsiyete ve nerede doğduğunuza göre değişiklik gösterir. Ancak kokmayı istememek hepimizin ortak dileğidir ve Polygiene’i tercih ederek bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz!

Poly_Sweat-zones_150604

Wear More.Wash Less®

Yıkama ve kurutma, bir ürünün çevreye etkisinin üçte ikisini (2/3) teşkil eder.

Polygiene uygulanmış tekstillerin o kadar sık yıkanması gerekmez ve ürünün ömrünü uzatırken su, enerji, zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Polygiene ile daha fazla giyebilir, daha az yıkayabilir ve iklim dostu olabilirsiniz!

Wear More. Wash Less®

GİYSİLERİNİZ İÇİN BAKIM TAVSİYELERİ

Poly_Wear More_Environment_Crop

Daha fazla giyin

Giysileri her zaman her kullanımdan sonra yıkamak gerekmez. Giysilerinizi daha fazla ve daha uzun süre giyerek ömürlerini uzatmış ve çevre ayak izinizi azaltmış olursunuz.

Poly_Wash Less_Environment_Crop

Daha az yıkayın

Yıkamadan önce iki kez düşünün. Su, enerji ve deterjan tüketimimizi azaltmak herkes için iyidir, üstelik zamandan da tasarruf edersiniz!

Poly_Live Longer_Environment_Crop

Daha uzun dayanır

Giysilerinizi daha seyrek yıkayarak ve kurutarak giysilerinizin ömrünü uzatabilir ve çevreye olumlu bir katkıda bulunabilirsiniz.

Poly_Recycle_Environment_Crop

Geri dönüşüm

Giysileri atmak yerine eskidiğinde geri dönüşüme bırakın. Ayrıca geri dönüştürülebilecek giysileri satın almaya çalışın.

 

SU, ZAMAN, ENERJİ VE PARA TASARRUFU YAPIN

Poly_Wear-More_Illustration_150605

Su ayak iziniz nedir?

Sektör raporlarına göre tüketiciler, yıkama ve kurutmayla bir giysinin kullanım ömrü boyunca çevresel ayak izinin üçte ikisinden (2/3) sorumludur. Çoğunlukla aşırı yıkamaya bağlı yüksek su tüketimi, bu ayak izini hesaplamada önemli bir rol oynar. Su kıtlığı, dünyanın büyük bölümünde hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde bitmeyen bir sorundur.

Polygiene Koku Kontrol Teknolojisi uygulanmış bir giysi kokmaz, bu nedenle yıkanmadan önce birkaç kez kullanılabilir. Aşırı yıkama ve bakteri üremesi olmadığında kumaş da daha uzun dayanır ve uygulanan giysiler koku nedeniyle eskimeden atılmaz. Bunların hepsi, su kullanımını en aza indirir. Polygiene gibi dayanıklı ve sürdürülebilir koku kontrol teknolojileri, giysilerin ve ekipmanların çevresel ayak izlerini en aza indirmede önemli bir rol oynamaktadır.

 Wash Less. Save Time

Poly_1_Wear-More_Save-time_Web

FAZLADAN ÜÇ GÜNLE NE YAPARSINIZ?

Uyumak, çalışmak, yemek, sıkışık trafikte oturmak ve makineler dolusu çamaşır yıkamakla geçen zamanı çıkardığınızda, her gün spor ve macera gibi hayatın gerçekten eğlenceli kısımlarına ne kadar az zaman kaldığını kolayca görebilirsiniz.

Polygiene ile giysiler daha uzun süre temiz kaldığı için çok sık çamaşır yıkamak zorunda kalmazsınız. Haftada bir makine çamaşırı eksilterek anında 28 dakika kazanırsınız, bu da yılda toplam 3 güne denk gelir ve daha uzağa koşmak, daha yükseğe tırmanmak gibi gerçekten önemli şeyleri yapmanıza ya da yalnızca boş vaktinizin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Çevre

Polygiene, çevrenin sürdürülebilirliğin merkezinde olduğu inancından yola çıkar. Gelecek nesillere kaynakların kalmasını sağlamak için bugün kaynak kullanımını kısıtlamamız gereklidir.

Bu amaçla Polygiene hammadde temininden üretime, uygulamaya, yıkamaya ve atılmaya kadar bütün tedarik zincirini yakından takip eder. Açık hava sporlarını seven tüketiciler ve lider çevre bilinci olan markalarla birlikte, bütün faaliyetlerimizin çevresel ayak izini en aza indirmeye odaklanıyoruz.

Poly_2_Environment_Tree_Web

GİYSİLERİNİZ İÇİN BAKIM TAVSİYELERİ

Poly_Sweat_Tehnology_Crop

Su

Su tasarrufu yapmak için giysilerinizi yalnızca gerçekten gerektiğinde yıkayın ve makineyi doldurup mümkün olan en düşük derecede yıkayarak sürdürülebilir bir şekilde çamaşır yıkayın.

Poly_Hang dry_Washing_Crop

Asarak kurutun

Giysilerinizi doğa temizlesin. Dışarıya asarak kurutun ya da aşırı yıkamadan kaçınmak için havalandırın. Bir giysiyi yıkamanız gerekiyorsa asarak kurutun ve makinede kurutmaktan ya da ütülemekten kaçının.

Poly_Repair_Washing_Crop

Onarın

Yeni giysilere sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyin. Onarabileceklerinizi onarın ve daha uzun ömürlü olan daha kaliteli ve dayanıklı giysiler, ayakkabılar ve ekipman almaya çalışın.

Poly_Recycle_Environment_Crop

Yeniden kullanın

İkinci el ve vintage mağazalarından giysi alın ve satın. Nadiren kullanılan giysileri kiralayın, ödünç alın ya da ödünç verin. İstenmeyen giysileri atmak yerine hayır kurumlarına verin.

label_bluesign_approved

Bluesign

Polygiene’in kalıcı tekstil uygulaması bluesign® onaylıdır, yani sıkı bağımsız çevre ve ürün ömrü standartlarına uymaktadır. Ayrıca bağımsız test edilen ve sertifikalandırılan bir ürün listesi olan Oeko-tex listesinde (I-IV) yer almaktadır.

Uygulama, minimum düzeyde kaynak kullanılarak AB’de yapılmakta ve katı çevre düzenlemelerine uyulmaktadır. Elektronik atıklardan geri dönüştürülen gümüşten elde edilen düşük yoğunluklu gümüş tuzuna dayalıdır. Polygiene, nano gümüş değildir.

KISA VE ÖZ POLYGIENE BİLGİLERİ

  • Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında engeller
  • Polygiene yalnızca tekstilin kendisinde aktiftir ve cildin doğal bakteri florasını etkilemez
  • Teknoloji kumaşa bağlandığı ve kalıcı olarak içine işlediği için Polygiene koku kontrolü yıkadıkça azalmaz

POLYGIENE İLE İKLİM DOSTU GİYSİLER

  • Tüketiciler, çoğunlukla yıkama ve kurutma nedeniyle bir giysinin çevresel etkisinin 2/3’ünden sorumludur.
  • Wear More. Wash Less® (Daha Az Yıkama) ile su, enerji ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Aşırı yıkama olmadığında kumaş daha uzun süre dayanır ve Polygiene uygulanan giysiler koku nedeniyle eskimeden atılmaz.
  • Daha az bagajla daha hafif seyahat edebilirsiniz.
  • Polygiene ile işlem görmüş bütün giysiler geri dönüştürülebilir – Common Threads, Eco Circle.

Minimum Çevre Ayak İzi

Gelecek nesillere kaynak bıraktığımızdan emin olmak için, bugünün kaynak kullanımını azaltır, geri dönüştürür ve yeniden kullanırız. Hammadde temininden üretime, uygulamaya, kullanıma, yıkamaya ve atılmaya kadar bütün tedarik zincirini göz önünde bulundururuz. Polygiene ile işlem görmüş giysiler iklim dostudur. Wear More. Wash Less® (Daha az yıkayın)

Uygulama

Polygiene, diğer işlemlerle birlikte bitirme aşamasında kumaşa uygulanır. Böylece uygulama için ilave enerji veya su gerekmediğinden, çevreye olan etkisi en aza iner. Polygiene uygulama uzmanları, uygulama sürecini optimize etmek için üretim tesisleriyle yakın çalışır.

Categories